مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

سرویس جدید مایکروسافت مشابه YouTube می باشد.

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:


سرویس جدید مایکروسافت مشابه YouTube می باشد.

به منظور آپلود و اشتراک گذاری بسیار امن و آسان ویدئو ها ،طراحی شده است.Stream

ممکن است مایکروسافت با راه اندازی سرویس جدید بتا ، نسبت به YouTube برتری یابد.

سرویس جدید مایکروسافت Stream نامیده می شود، و به افراد اجازه می دهد به راحتی با یک دیگر بر روی ویدئو ها کار کنند و سپس محتوای آن را داخل یا خارج از شرکت شان  به اشتراک بگزارند.

در حوزه خدمات وب ، ویدئو در حال صعود است. فیس بوک در شبکه اجتماعی محبوب خود بر پست های ویدئویی بسیار تایید کرده است، در حالی که یوتیوب در این زمینه، هنوز هم بسیار قوی و محکم پیش می رود. مایکروسافت در تلاش است با راه اندازی  open beta for Stream ، پست های ویدئویی را به دنیای تجارت انتقال دهد.

استریم به کاربران اجازه می دهد تا با ورود به پرتال ویدئویی خود ،تمام ویدئوهای به اشتراک گذاشته شده با خودشان را ببینند، همچنین امکان انجام فعالیت هایی از جمله عضویت در کانال ،جستجو ، و فالو کردن همکارانی که تمایل به دیدن ویدئو آنها را دارند، را فراهم می کند.

کسانی که ویدئو ها را می سازند می توانند فیلم ها را با کشیدن و رها کردن (drag & drop) از سیستم خود به سرویس انتقال دهند، استریم خود پروسه انتقال را ادامه می دهد و امکان افزودن عنوان ،توصیفات و حتی زیر نویس به ویدئو را فراهم می کند. بنابراین بینندگانی که مشکل شنوایی دارند می توانند به راحتی آنچه که گفته می شود را به صورت زیرنویس بخوانند.

این سرویس همچنین این قابلیت را دارد که با تغییر در تنظیمات ، همه افراد سازمان یا تنها تعداد محدودی از افراد قادر به دیدن ویدئو به اشتراک گذاشته شده باشند. به این ترتیب، این امکان برای کاربران فراهم می شود تا قبل از پخش و نمایش ویدئو برای یک شرکت بزرگ، باز خوردی از ویدئو به اشتراک گذاشته شده توسط گروه کوچکی از مردم داشته باشند.

همه اینها توسط Azure Media Services طراحی شده است، یک سیستم استریم ویدئویی cloud-based که مایکروسافت به منظور میزبانی از محصولات متفاوتی از جمله سرویس های رمزگزاری ویدئویی کلود(public cloud video encoding services) ساخته است که درOlympics و Skype Meeting Broadcast به کار رفته اند. سرویسی که امکان ارسال ویدئویی را به هزاران بیننده فراهم می کند.

مایکروسافت بر روی roadmap استریم یک سری ویژگی های برنامه ریزی شده قرار داده است. به عنوان مثال ، با ویژگی های اضاف شده مدیران  IT ، دسترسی های بهتری به کنترل  مدیریت  خواهد داشت. همچنین مایکروسافت قصد دارد ویژگی مربوط به هوش را به موتور جستجوی استریم اضافه کند، و به کاربران اجازه می دهد با استفاده از نرم افزار Power Apps  برنامه های کاربردی که قابلیت ضبط ویدئو را دارند بسازند.

استریم مشابه سایر نرم افزارهای تجاری است که اخیرا مایکروسافت راه اندازی کرده است، مانند Power BI ، ابزار هوش تجاری ، و Power Apps  ، سرویسی که به کارمندان اجازه می دهد با استفاده از داده های شرکت برنامه های کاربردی موبایل بسازند. همانند سایر نرم افزارها ، استریم یک سرویس اشتراک گذاری می باشد که این امکان را فراهم می کند که کسب و کار قابلیت خاصی پیدا کند.

چگونگی تناسب استریم در کل محصولات مایکروسافت شگفت انگیز خواهد بود. در حال حاضر شرکت دارای چندین ابزار مختلف برای اشتراک گزاری ویدئوها می باشد از جمله SharePoint و Office 365 Video.    Sudheer Sirivara ، مدیر کل Azure Media Service ، می گوید:" در نهایت استریم جایگزین Office 365 Video خواهد شد."

قیمت نهایی مایکروسافت برای استریم هنوز مشخص نیست.انتظار می رود همانند  PowerApps و Power BI ، یک دوره رایگان ارائه سرویس های کوچکی را به کاربران اختصاص دهند و با پرداخت هزینه سرویس های بیشتری ارئه شود.

از آنجایی که استریم جایگزین Office 365 Video خواهد شد ، به نظر می رسد شرکت هایی که با مجموعه نرم افزار بهره وری مایکروسافت اشتراک دارند، حداقل برخی از ویژگی های حق بیمه را رایگان دریافت خواهند کرد اما بیان اینکه کدام یک از ویژگی ها رایگان خواهد بود سخت است.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: