مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

Gmail دیگر از نسخه های قدیمی Chrome حمایت نمی کند

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:


کاربران نسخه های قدیمی کروم می توانند بزودی از basic جی میل استفاده کنند.


گوگل بی سرو صدا اعلام کرد که Gmail به زودی نسخه های قدیمی مرور گر کروم را دیگر حمایت نخواهد کرد.


شرکت Gmail در وبلاگ خود اعلام کرد "به زودی کاربران نسخه 53 و نسخه های قدیمی تر کروم ،می توانند از نسخه html جی میل استفاده کنند. " به زودی کاربران بنری را در بالای صفحه gmail خواهند دید که به آنها می گوید به نسخه به روز شده مرورگر گوگل ارتقا یابید.


نسخه های مرورگر تحت تاثیر قرار گرفته ، از جمله نسخه 49 می باشد که در واقع نسخه نهایی نرم افزاری است که از ویندوز XP و Vista حمایت می کند. در حالی که مایکروسافت به طور رسمی از دو سال و نیم پیش دیگر از ویندوز XP حمایت نمی کند، gmail هنوز هم با آن کار می کند. Vista Service Pack 2 در تاریخ11 آپریل به پایان دوره پشتیبانی خود رسید.


همچنین گوگل اعلام کرد که کاربران نسخه قدیمی کروم از نظر امنیتی بیشتر آسیب پذیر خواهند بود، از آنجایی  که مایکروسافت دیگر پچ های امنیتی برای سیستم عامل تولید نمی کند این موضوع از اهمیت ویژه ای برای XP برخوردار است.


گوگل پیشنهاد کرد که مرورگر کروم مدیران از طرف خود آنها باید به روز رسانی شود. گوگل به مدیران توصیه  می کنند که اگر به علت OS ناسازگار مرورگر آنها به روز نمی شود حتما به این موضوع  رسیدگی کنند.


بر طبق آمار statcounter در تاریخ دسامبر 2016 ، ویندوز xp هنوز هم 5 درصد از سهم بازار مرورگرهای جهان را به خود اختصاص داده است در حالی که ویندوز 10 با 27.2 درصد هنوز هم در  حال رشد است.هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: