مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

هکری به 63 دانشگاه و آژانس دولتی نفوذ کرد

نوشته شده توسط: زارع
در تاریخ:

هکری روسی معروف به راسپوتین (Rasputin) باز هم دست به هک کردن زد و این دفعه چندین دانشگاه و آژانس دولتی  را هک کرد. او همچنین قصد فروش این اطلاعات به سرقت رفته را در Dark Web داشته است.

به گفته شرکت امنیتی Recorded Future (که کارشان ردگیری حملات سایبری میباشد) قربانیان اخیر حمله راسپوتین، 63 دانشگاه برجسته و مهم و آژانس های دولتی در آمریکا بوده اند. این شرکت امنیت سایبری به دلیل حمله های این هکر به سازمان Electoral Assistance Commission و فروش اطلاعات حساب کاربری کاربران در اینترنت،  از سال 2016 در تعقیب فعالیت های این هکر بوده است. همچنین عنوان کرد که حملات این هکر عمدی بوده و با قصد قبلی این سازمان ها و دانشگاه ها را انتخاب کرده و دیتابیس های هک شده شامل اطلاعات بسیار زیادی از کابران بوده است.

شرکت امنیت سایبری Recorded Future تمامی دانشگاه ها و آژانس های قربانی را از هک شدنشان مطلع کرده بوده است. آزمایشگاه فیزیک ذرات و دپارتمان بهداشت و خدمات انسانی از قربانیان مهم این هک بوده اند.

دانشگاه های هک شده در کشورهای آمریکا،انگلیس و هند بوده اند.

تمامی حمله ها از طریق حمله به SQL بوده و به جای استفاده از اسکنر های موجود SQLi ، راسپوتین (هکر) از یک ابزار SQLi که خودش ساخته بود برای نفوذ به اپلیکیشن های تحت وب ضعیف این دانشگاه ها و سازمان ها استفاده کرده است. به گفته شرکت امنیت سایبری RF انجام این حمله ها ساده بوده اما دفاع در مقابل چنین حمله هایی بسیار پر هزینه میباشد.


لیست و نام دانشگاه ها و سازمان های هک شده در این لینک قابل مشاهده میباشند.


منبع: computerworld.com
برچسب ها: هک - دانشگاه - دولت - SQLi - SQL - Rasputin - دارک وب - Dark Web -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: