مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

پاک کردن فایل های قفل شده با نرم افزار ThisIsMyFile

نوشته شده توسط: زارع
در تاریخ:

ThisIsMyFile یک نرم افزار پرتابل برای ویندوز است که به شما اجزه میدهد فایل هایی که توسط ویندوز و یا نرم افزار های دیگر قفل شده است را حذف و یا  unlock کنید.

معمولا در حین کار با ویندوز حتما تا به حال مشکل قفل شدن فولدر یا فایل برای شما پیش آمده است. این اتفاق زمانی رخ میدهد که شما میخواهید فایلی را حذف و یا جا به جا کنید و یا شاید تغییر نام بدهید.

قفل شدن فایل یا فولدر معمولا به دو دلیل است. یکی اینکه آن فایل و یا فولدر توسط نرم افزاری در حال استفاده میباشد. دوم اینکه فایل توسط پردازشی مخفی، در حال استفاده میباشد.

با نرم افزار ThisIsMyFile شما میتوانید دلیل قفل شدن فایل و یا فولدر را متوجه شوید و آن را قفل گشایی کنید. استفاده از این نرم افزار بسیار ساده میباشد. شما فایل و یا فولدری که قفل شده است را درون محیط این برنامه Drag میکنید و از گزینه های موجود این نرم افزار استفاده میکنید.

 نحوه استفاده:

ابتدا از تمامی نرم افزار های خود خارج شوید.

سپس فایل خود را وارد نرم  افزار ThisIsMyFile کنید

 

گزینه only info

با انتخاب این گزینه اطلاعات فایل شما و اینکه توسط چه چیزی قفل شده است به نمایش در می آید.

 

گزینه Unlock

با انتخاب این گزینه فایل شما از حالت قفل بودن در می آید. اگر با پیغامی مواجه شدید بر روی گزینه Yes کلیک کنید. (اگر فایل شما باز هم قفل گشایی نشد باید از گزینه های بعدی استفاده کنید).

 

گزینه Delete

این گزینه هم زمان فایل شما را قفل گشایی و حذف میکند.

 

گزینه Reboot and Delete

این گزینه زمانی کاربرد دارد که فایل شما جوری قفل شده که هیچ راهی برای حذف شدن آن وجود ندارد مگر اینکه زمان ریستارت شدن ویندوز، پاک شود. با انتخاب این گزینه، فایل شما زمانی که ویندوز در حال ریبوت میباشد، به صورت اتوماتیک حذف میشود.

 

دو گزینه پایین :

گزینه Create Copy

با تیک زدن این گزینه، قبل از پاک شدن فایل ، یک کپی از آن گرفته میشود.

 

گزینه Reboot Immediately

بهتر است که این گزینه همیشه تیک دار باشد. زمانی که گزینه Reboot and Delete را انتخاب کنید اگر این گزینه تیک دار باشد، ویندوز بلافاصله ریستارت میشود.

 

نرم افزار ThisIsMyFile را از این لینک دانلود کنید.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: