مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

چگونه بهترین نرم افزار حسابداری مطابق با کسب و کار خودتان را انتخاب کنید. (بخش دوم)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش دوم

اگر در تحقیق خود راجع به نرم افزارهای حسابداری نیاز به لیستی از برنامه ها دارید، مقاله بهترین نرم افزار حسابداری ما را بررسی کنید. در این مقاله 6 مرحله بیان شده است که با گذراندن این مراحل می توانید از مناسب بودن نرم افزار حسابداریه انتخابیتان در کسب وکار کوچک خود، اطمینان حاصل کنید.

1-میزان سازگاری با نرم افزار فعلی خودتان را بررسی کنید. در این دنیای سازگاری، هیچ دلیلی برای خرید یک برنامه حسابداری که با سایر برنامه ها خوب کار نمی کند وجود ندارد. به دنبال نرم افزاری باشید که قابلیت ادغام با نرم افزار تجاری اخیر شما را داشته باشد. به طوری که هر عملی که بر روی یکی از این دو برنامه انجام می شود بر روی هر دو برنامه ثبت شود. به عنوان مثال اگر شما یک فروشگاه آنلاین دارید، به نرم افزار حسابداری نیاز دارید که قابلیت ادغام با کارت خرید تجارت الکترونیک شما را داشته باشد. بنابراین فروش ها به طور اتوماتیک درون پروفایل شما محاسبه می شود و اقلام خریداری شده از موجودی کسر می شوند.

2-از نیاز های اساسی کسب و کار خودتان یادداشت برداری کنید. چه انتظاراتی از نرم افزار حسابداری مورد نظرتان دارید تا برطرف کند؟ در مورد فرآیندهایی از کسب و کار فکر کنید که با نرم افزار حسابداری بسیار ساده می شوند. برای مثال، آیا کارمندان شما در کمیسیون کار می کنند؟ آیا سرویس اشتراک آنلاین دارید؟ آیا موجودی است که نیاز به پیگیری آن باشد؟ آیا نیاز به پیگیری ساعات قابل پرداخت در میان مشتریان متعدد خود دارید؟ آیا نیاز به چاپ چک یا فاکتور پی دی اف ایمیل ها را دارید؟

3- توصیه ها را مد نظر قرار دهید. از افرادی که به آنها اعتماد دارید و کسب و کار مشابه شما دارند بپرسید. اگر حسابدار دارید، بپرسید کدام برنامه را ترجیح می دهد. به توصیه همکاران صاحب کسب و کار را توجه کنید. علت انتخاب یک برنامه را حتما از طرف مقابل خود بپرسید. افراد براساس نیازهای فردیشان برنامه های مختلفی انتخاب می کنند. برنامه متناسب با نیاز خود را پیدا کنید. در غیر این صورت برنامه ای را پیدا می کنید که سریع به آن راحت می شوید و آن نیاز های شما را برطرف می کند. تصمیم بگیرید حداقل راجع به سه رقیب تحقیق کنید. با بررسی لیست " 10 بهترین " ما شروع کنید، تحقیقات بسیاری انجام داده ایم  و سالهاست که نرم افزار های حسابداری مختلفی را تست و بررسی کرده ایم و 10 بهترین نرم افزار موجود در بازار را توصیه می کنیم.

4- وب سایت محصول را چک کنید. وقتی لیست خود را به چند بهترین رقیب خلاصه می کنید، به وبسایت آن ها بروید و ویژگی ها، قیمت ها و طرح ها را بررسی کنید، بخش پشتیبانی را پیگیری کنید و FAQ ها، راهنماهای کاربر و فیلم های نمایشی را بررسی کنید. این منابع می توانند به شما کمک کنند تا به راحتی از برنامه مورد نظرتان استفاده کنید و در صورت خرید برنامه و برخورد با مشکل، برای رفع مشکل چه کمک هایی می شود.

5- با شرکت تماس بگیرید یا ایمیل بزنید و سوالهایتان را بپرسید. وب سایت ها همیشه اطلاعات کاملی ندارند. تصور نکنید فقط به این علت که می گویند " با بیشتر برنامه ها سازگار است" ، Software X می تواند با نرم افزار سبد خرید شما کار کند، با شرکت تماس بگیرید یا ایمیل بزنید تا مطمین شوید که نرم افزار مورد نظر با سیستم های خاص شما کار می کند. همچنین راجع به نیازهای خاص صنعت و مقررات مالی خاص کسب و کار خودتان بپرسید، یا اینکه آیا نرم افزار می تواند سفارشی باشد یا نه، وارد کردن سوابق موجود درون نرم افزار، به روزرسانی چقد آسان است و اطمینان حاصل کنید که راجع به پشتیبانی فنی پرس و جو کرده باشید، به خصوص اگر با نرم افزار حسابداری تان یا سیستم های یک پارچه سازی راحت نیستید یا جدید هستند.

6-نسخه آزمایشی را دریافت کنید. می تواند بسیار وقت گیر باشد تا کاملا چند برنامه حسابداری را آزمایش کنید، اما در دراز مدت، این مرحله یک گام بسیار مهم می باشد. این یک تجربه عملی با یک برنامه است، به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا این نرم افزار مناسب کسب و کار شما می باشد یا خیر. بیشتر خدمات نرم افزارهای حسابداری پیشنهاد یک دوره آزمایشی 15 تا 30 روزه را می دهند، و بیشتر آنها شامل طیف گسترده ای از ویژگی ها می باشد حتی اگر ویژگی ها در رده قیمت های متفاوت باشند. از این زمان استفاده کنید تا ویژگی ها را تست کنید در نتیجه می توانید به راحتی  بهترین نرم افزار متناسب با نیازهایتان را تشخیص دهید


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: