مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

چگونه بهترین نرم افزار حسابداری مطابق با کسب و کار خودتان را انتخاب کنید. (بخش سوم)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش سوم

کسب و کار شما چه قابلیت هایی نیاز دارد؟

بیشتر بودن همیشه نشانه بهتر بودن نیست. گاهی اوقات، ویژگی های اضافی در یک برنامه، استفاده از آن را پیچیده تر می کند یا آن برنامه را گران تر می کند. چرا برای قابلیت هایی که به آنها نیاز نداریم باید هزینه ای پرداخت کنیم؟ ممکن است برنامه ای را پیدا کنید که پیچیدگی آن یک سطح پایین تر و قیمت آن کمتر باشد و تمام قابلیت های مورد نیاز شما را نیز داشته باشد. در زیر، لیستی از قابلیت های مفید یک کسب و کار کوچک را بیان می کنیم. شما می توانید از این لیست به عنوان مرجع تصمیم گیری خود در خرید نرم افزار حسابداریتان استفاده کنید.

- مدیریت مشتریان

- پیگیری هزینه ها و زمان قابل پرداخت

- انجام پرداخت های آنلاین

- مدیریت دارایی های ثابت

- پیگیری و پرداخت صورت حساب

- انجام گزارش های مالی

- خروجی بانکی

- مدیریت فروشندگان

- صدور و ارسال فاکتورها

- یادآوری پرداخت اتوماتیک

- صدور سفارشات خرید و مدیریت موجودی

- صدور و ارسال قیمت

- صورت حساب دوره ای

- پشتیبانی از کسب وکارهای مختلف

- قابلیت سازگاری با تجارت الکترونیکی

- حقوق و دستمزد منابع انسانی

- فاکتور کردن پروژه ها

مهم نیست اندازه یا صنعت کسب و کارتان چقد باشد، نرم افزار حسابداری که شما انتخاب می کنید باید امنیت بانکی، حساب های دریافتی و ویژگی حساب های قابل پرداخت را داشته باشد. شما باید قادر به مدیریت اطلاعات تماس فروشندگان و مشتریان، صدور فاکتور، پیگیری حساب ها و هزینه ها را داشته باشید. باید به حساب بانکی شما متصل باشد و به طور خودکار معاملات را دانلود کند و شما را از زحمت وارد کردن اطلاعات به صورت دستی نجات دهد.

بیشتر نرم افزارهای حسابداری آنلاین، طرح های متعددی ارائه می دهند. برخی از قیمت گزاری ها بر اساس تعداد کاربران و کارکنان آن شرکت می باشد، اما بسیاری از برنامه های برتر ویژگی های اضافی را ارائه می دهند. به دنبال برنامه ای باشید که به بهترین وجه ممکن نیازهای کسب وکار شما را برطرف می کند. اگر برنامه ای که دوست دارید یکی از ویژگی هایی که نیاز دارید را ندارد، در مورد سفارشی سازی از طریق افزودنی ها یا یک پارچه سازی آن بپرسید.

قیمت یک نرم افزار حسابداری چقدر است؟ ارزشش را دارد؟

هزینه اکثر نرم افزارهای حسابداری به ازای هر ماه 10 $ تا 70 $ می باشند. می توانید برخی از نرم افزاری های حسابداری را پیدا کنید که رایگان باشد، اما پشتیبانی از مشتری هزینه بیشتری دارد. اگرچه این هزینه می تواند ماهیانه اضافه شود، نرم افزار حسابداری مناسب هزینه خود را با صرفه جویی در زمان، تلاش پرداخت می کند.

یکی از دلایل اصلی خرید نرم افزار حسابداری، راحتی است. بهترین نرم افزار حسابداری نه تنها درآمد و هزینه ها را پیگیری می کند همچنین فرآیندهایی مانند فاکتور و یا پرداخت های دوره ای را به طور خودکار انجام می دهد. برخی از کارها همانند رسیدگی به موجودی، حقوق، دستمزد و پیگیری اطلاعات برای مالیات مهم هستند. تعدادی از آنها با نرم افزارهای تجاری سازگار هستند مانند POS . بیشتر آنها می توانند انواع گزارش های مالی را به خوبی صادر کنند، پیگیری پیشرفت کسب و کارتان را آسان کنند و داده های مالی را با سرمایه گذاران به اشتراک بگزارند یا در هنگام گرفتن وام به نشانه قدرت باز پرداخت وام، نشان دهند. اگر با یک حسابدار کار می کنید بیشتر نرم افزارها به شما اجازه دسترسی به اطلاعات را بدون پرداخت هزینه اضافی می دهند، یا اگر ترجیح می دهید اطلاعات را در فرمتی که حسابدارتان می تواند استفاده کند صادر کنید.

نرم افزارهای حسابداری نگهبانی در برابر خطای انسانی هستند، چونکه محاسبات همانند قوانین مالیاتی، مقررات مالی و در نهایت اصول حسابداری پذیرفته شده((GAAP بخش اصلی این برنامه ها می باشد. این موضوع نه تنها در دقت اعداد خود را نشان داده بلکه حساب های شما را در چهارچوب قانون و شیوه های حسابداری نگه می دارد. در نهایت، یک نرم افزار حسابداری خوب مانع هدر دادن زمان و سرخوردگیتان می شود که از طریق ساعات کار کمتر، آن را به پول تبدیل می کند. و به جای هدر دادن زمان یا سرو کله زدن با کتاب ها، راجع به چیزهایی فکر کنید که می تواند کسب و کار شما رو به سطح بالاتر ارتقا دهد.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: