مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

بالا بردن امنیت رانندگی با استفاده از برنامه گزارشی crowdsourced

نوشته شده توسط: محمدجواد ازادمهر
در تاریخ:

تحقیقات شرکت کیاست باعث این شد که برنامه ای را طراحی کنند که رانندگان بتوانند با استفاده از این برنامه از آخرین اخبار ترافیک یا اتفاقاتی که در یک جاده در حال رخ دادن است باخبر شوند .

 این برنامه در کشور کره تولید شده و قابل اجرا بر روی تمامی گوشی های هوشمند است و عمل گذارش کردن آن با استفاده از فیلم برداری با گوشی انجام میشود .

 طرز استفاده از این برنامه به این شکل است که با وصل کردن گوشی به ماشین و فعال کردن دوربین فیلم برداری و شروع به ظبط کردن فیلم هر شخص دیگری که این برنامه را نصب کرده باشد و در آن برنامه باشد میتواند گزارش گرفته شده بر روش گوشی دیگر را مشاهده کند که این عمل میتواند تمرینی برای ایجاد امنیت شده و از رخ دادن بسیاری از ترافیک ها یا تصادفات جلوگیری کند .

پروفسور یو چین به همراه تیم برنامه نویسی خود اعلام کرده اند که این برنامه قابلیت ارسال گزارش هارا به پلیس را دارا است و در صورتی که افراد در موقعیتی بودند  که به گزارش دادن موقعیت احتیاج داشتند میتوانند گذارشات را به پلیش ارسال کرده تا در کمترین زمان ممکن به آن مورد رسیدگی شود .

همچنین رانندگان برای داشتن امنیت بیشتر  میتوانند از رودواچ استفاده کنند . بااستفاده از این ساعت کاربر میتواند گزارش های مورد نظر خود را به صورت خودکار ظبط کنند تا تداخلی در رانندگیشان نداشته باشد و باعث ایجاد خطراتی مانند تصادف نشود .

همچنین کاربران میتوانند گزارشات ظبط شده را مرور کنند و هر گزارشی را که دوست داشتند به پلیش ارسال کرده یا حتی گزارش را پاک کنند .

سازندگان این برنامه به مدت دو هفته به دنبال راه حل استفاده از رودواچ  بودند و مطالعات وسیعی در این زمینه انجام دادند و  در آخر به این نتیجه رسیدند که زمانی که راننده قصد ضبط گزارش را داشته باشد در حال انجام ریسک بزرگی است زیرا ممکن است این تهیه گزارش باعث حواس پرتی  راننده شود و اتفاقات ناگواری را به همراه داشته باشد .

سپس این ساعت را به شکلی طراحی کردند که با ملاک هایی مانند امنیت و موقعیت موجود سیگنال هایی انتشار دهد و گزارش دادن را شروع کند .

این برنامه قابلیت این را دارد که گزارش داده شده  همراه بادقیق ترین ساعت و دقیق ترین تاریخ و دقیق ترین موقعیت مکانی به پلیس ارسال شود .

درحال حاظر این برنامه  در حال استفاده در هند و کره جنوبی است .


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: