مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

بهترین وی پی ان های 2017

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش اول


وی پی ان چیست؟ اگر شما درباره حریم خصوصی آنلاین خود نگران هستید، شبکه خصوصی مجازی (VPN)  در دفاع با جاسوسان به شما کمک خواهد کرد. ما بهترین سرویس های وی پی ان را برای پنهان کردن مکان آنلاین شما و همچنین فراهم کردن امکان دسترسی به محتوا و سایت مسدود شده را جمع آوری کردیم.

چرا به وی پی ان نیاز دارید؟

در طول چند سال گذشته، آگاهی های عمومی درباره وی پی ان رشد کرده است، اما برای بسیاری از افراد هنوز یک راز است. به طور سنتی، آنها توسط شرکت های تجاری به منظور قادر ساختن کارکنان خود برای دسترسی به شبکه داخلی یک شرکت، مورد استفاده قرار می گرفتند.

امروزه مردم برای دو مورد اصلی از آنها استفاده می کنند: همه ما ویدئو تلوزیون می بینیم. متاسفانه بسیاری از ویدئوها فقط در کشور خاصی قابل دیدن است. به عنوان مثال، BBC iPlayer و SKY Go ، فقط در انگلستان قابل مشاهده هستند، در حالی که Netflix در سراسر جهان در دسترس می باشد. به دلیل محدودیت های صدور مجوز در سرتاسر کشور، محتواهای در دسترس برای کشورها متفاوت است.

این باعث ایجاد مشکل می شود، به این معنا که، هنگامی که در خارج از کشور هستید نمی توانید Bake off را ببینید یا فصل دوم فیلم مورد علاقه تان در آمریکا در دسترس است و در کشوری که شما هستید در دسترس نیست. این واقعا آزار دهنده است اما یک وی پی ان می تواند به راحتی به شما کمک کند.

از همه مهم تر، یک وی پی ان می تواند به حفاظت هویت آنلاین شما کمک کند و شما را از چشم های کنجکاو در امان نگه دارد. وی پی ان مانع جاسوسی وب سایت ها از طریق پنهان کردن داده هایی که شما را شناسایی می کند، می شود.

در آمریکا، بعد از انتخابات مجلس سنا، استفاده از وی پی ان به بیش از یک دلیل تبدیل شد، به منظور حذف قوانین حریم خصوصی پهنای باند که مانع فروش یا به اشتراک گذاری داده های وب سایت ها بدون اجازه توسط ISP ها(Internet Service Providers) می شود، استفاده می شد. بله شما به درستی خواندید: این رای به معنی این است که ISP های آمریکا می توانند داده های وب سایت ها را به تبلیغ کنندگان بفروشند. بهترین وی پی ان ما، NordVPN، بیشترین اطلاعات را بر روی وب سایت خود دارد.

 

 

یک وی پی ان چگونه کار می کند؟

شبکه خصوصی مجازی است که تونل خصوصی به سرور در اینترنت ایجاد می کند. این می تواند در همان کشوری که هستید یا در کشور دیگری اتفاق بیفتد. به این معنی است که در تئوری، شما می توانید نمایش مورد علاقه آمریکایی خود را تماشا کنید زیرا به نظر می رسد شما در آمریکا هستید. از همه مهمتر، تمام ترافیک داده های فرستاده شده از وی پی ان، رمزگذاری شده اند بنابراین نمی تواند قطع شود.

برای شروع نیاز به نصب برخی از نرم افزارها بر روی کامپیوتر، مک یا دستگاه موبایل خود دارید. هنگامی که وارد شدید، سرور موجود در محلی را انتخاب کنید که می خواهید به صورت مجازی در آنجا باشید. سپس با این دانش که فعالیت های شما محافظت می شود می توانید به طور عادی و امن کارهای خود را انجام دهید.

از این طریق انجامش دهید نصب برنامه بر روی یک لپ تاپ، تبلت یا گوشی به این معنی است که فقط آن دستگاه از اتصال وی پی ان استفاده می کند. اگر می خوایید بر روی جریان رسانه ای خود از اتصال وی پی ان استفاده کنید، شما نیاز به نصب نرم افزار بر روی آن خواهید داشت یا اینکه به دنبال تنظیمات وی پی ان باشید که می توانید مشخصات حساب خود را در آن وارد کنید.(Fire TV Stick  این گزینه را ندارد)

جایگزین این مورد استفاده از روتر که از وی پی ان ها پشتیبانی می کند می باشد، و جزئیات ارائه دهنده VPN خود را وارد کنید(یا جزئیات حساب وی پی ان خودتان ) بنابراین هر دستگاهی که اتصال اینترنت خود را از روتر می گیرد از امنیت وی پی ان برخوردار خواهد بود.

هر دو روش جوانب مثبت و منفی خود را دارد. ممکن است شما نخواهید تمام ترافیک وب سایت خود از حساب وی پی ان عبور کند، شاید به دلیل سرعت پایین اتصال وی پی ان نسبت به اتصال معمولی با سرویس ارائه دهنده اینترنت باشد. در این شرایط بهتر است نرم افزار را فقط بر روی رایانه های شخصی یا دستگاه های که به آن نیاز دارید نصب کنید.

آیا VPN های رایگان خوب هستند؟

مجبور به پرداخت سرویسی نیستید که بعضی از آنها به صورت رایگان در دسترس هستند، اگر چه این وی پی ان ها هم مشکلات خاص خود را دا�%


منبع: آرمانت
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: