مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

مایکروسافت نرم افزار آنتی ویروس را برای ویندوز 10 غیرفعال می کند.

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بعد از شکایت رقابتی به کمیسیون اروپا توسط یک شرکت امنیتی، مایکروسافت تایید کرد که به طور موقت نرم افزار آنتی ویروس را بر روی رایانه های شخصی Windows غیر فعال می کند.

در اوایل ژوئن، آزمایشگاه Kaspersky  شکایت علیه مایکروسافت را مطرح کرد.

شرکت امنیتی ادعا می کند این غول نرم افزاری با استفاده از هدایت کاربران به سمت استفاه از نرم افزار آنتی ویروس خود، از تسلط خود بر بازار سوء استفاده می کند.

مایکروسافت می گوید که این سیستم عامل برای محافظت از کاربران ویندوز 10 بهینه سازی شده است.

مایکروسافت در یک پست گسترده وبلاگ که مستقیما به Kaspersky و یا ادعاهای آن پاسخ نمی دهد، می گوید" ویندوز 10 را با آنتی ویروس Defender همراه می کند تا از محافظت هر دستگاه در مقابل ویروس ها و بدافزارها اطمینان حاصل کند."

 راب لفرتس، مدیر شریک گروه ویندوز و دستگاهها در سرمایه گذاری و امنیت مایکروسافت، می نویسد." ما Windows Defender Antivirus را ساخته ایم تا به مشتریانمان قول بدهیم که هر دستگاه ویندوز 10، همیشه از ویروس ها و نرم افزارهای مخرب در امان خواهد بود، نتایج آزمون ما در میان رهبران صنعت امنیتی است، از جمله آزمایش های اخیر که در آن میزان تشخیص آنتی ویروسWindows Defender ، به بیش از 99٪ می رسد. "

"ما همچنین انتخاب مشتریان ویندوز را می دانیم، و به همین دلیل است که برای توسعه آنتی ویروس خود با بیش از 80 شرکت های نرم افزاری و امنیتی مستقل همکاری می کنیم. این همکاری ما را قادر می سازد تا جزئیات کلیدی فنی تکنولوژی های مایکروسافت را با شرکای AV [anti-virus] ، برای همکاری در مسیرهای آینده و حل چالش های امنیتی موجود در حافظت از مشتریان در مقابل نرم افزارهای مخرب را به اشتراک بگذاریم"

مایکروسافت می گوید برای مبارزه با 300،000 نمونه جدید بدافزار که هر روز ایجاد و پخش می شوند، با شرکای ضد ویروس خارجی کار می کند.

این غول تکنولوژی برآورد کرده است که حدود 95 درصد از رایانه های شخصی ویندوز 10 از نرم افزار ضد ویروسی استفاده می کنند که با آخرین Windows 10 Creators Update سازگار است.

مایکروسافت برای برنامه هایی که سازگار نبودند، ویژگی را ایجاد کرده که کاربران را قادر می سازد رایانه های شخصی خود را به روز کنند و سپس یک نسخه جدید از نرم افزار ضد ویروس را دوباره نصب کنند.

اقای لفرتس می گوید" برای انجام این کار ابتدا از زمانی که به روز رسانی آغاز شد، برخی از بخش های نرم افزار AV را به طور موقت غیر فعال کردیم. ما این کار را با همکاری شرکای AV انجام دادیم تا مشخص کنیم کدام نسخه از نرم افزار آنها سازگار است و پس از به روزرسانی به کجا مشتریان را سوق دهیم."

 

 


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: