مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

معرفی 6 برنامه کاربردی به منظور افزایش بهره مندی اندروید(2)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

 بخش دوم

3 - Clip Layer

قیمت: رایگان

به نوعی، در سال 2017، کپی کردن متن روی یک گوشی هوشمند هنوز یک مشکل بزرگ می باشد. انتخاب نقطه شروع و توقف درست به نظر می رسد که به سطح بالایی از دقت نیاز داشته باشد، و برخی از برنامه ها، انتخاب و کپی متن همزمان هر دو با هم را غیر ممکن می دانند.

Clip Layer برای کمک به شما اینجاست. برنامه "تجربی" مایکروسافت، اجازه انتخاب متن در هر نقطه از Android را می دهد - مهم نیست که چه برنامه ای استفاده می کنید یا چه چیزی روی صفحه نمایش شما است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلید Home را فشار دهید و نگه دارید و Clip Layer خودش هر بخش از متن قابل مشاهده را برجسته می کند. سپس هر قسمت یا بخش هایی که می خواهید کپی کنید را ضربه بزنید و دکمه “Copy" در پایین صفحه را لمس کنید. (یا اگر میخواهید متن را مستقیما به برنامه دیگری ارسال کنید «اشتراک گذاری» را انتخاب کنید).

تنها نکته این است که Clip Layer به همان نقطه قابل دسترس جهانی، دسترسی دارد -  فشار طولانی بر روی کلید Home - به طور کلی برای Google Assistant محفوظ است. به این معنی است که تنها گزینه برای دسترسی به Assistant از طریق برنامه چت Google Allo خواهد بود، هرچند شما هنوز هم می توانید بسیاری از توابع مشابه را از طریق جعبه جستجوی روی صفحه اصلی یا برنامه Google انجام دهید. اگر این فداکاری است که مایل به انجام آن هستید، هدیه ای از کپی متن بدون دردسر دریافت خواهید کرد.

 

 4 Fingerprint Gestures

قیمت: رایگان (با اختیاری $ 1.49 در برنامه ارتقا برای صفحه نمایش پیکرنگاری تبلیغی)

اکثر گوشی های آندروید کالیبر تجاری، امروزه با اسکنر اثر انگشت عرضه می شوند - اما هنگامی که دستگاه های ما قفل شدند، این خوانندگان با تکنولوژی کم، اغلب بی استفاده می باشند.

با نصب ابزار Fingerprint Gestures ، فن آوری را یک بخش جدایی ناپذیر از تجربه خود کنید، ابزاری  که به شما امکان گسترش امنیت با استفاده از اسکنر خود را می دهد. این برنامه به شما اجازه می دهد اقدامات سفارشی را به اسکنر اثر انگشت گوشی خود اعمال کنید - بنابراین لمس انگشت خود به آن، هنگامی که گوشی قفل نیست می تواند یک برنامه خاص باز کنید، به عنوان مثال، در حالی که ضربه زدن به آن می تواند یک باکس جستجو را راه اندازی کند، و با دو بار ضربه زدن به آن می تواند شما را از فرآیندی به صفحه اصلی بازگرداند.


5 - Taskbar

قیمت: رایگان

در اکثر محاسبات رایانه رومیزی، شما می توانید هر برنامه را با استفاده از نوار ابزار در هر زمانی راه اندازی کنید. مهم نیست چه برنامه هایی باز هستند یا شما چه کاری فعالانه انجام می دهید؟  به ندرت نیازی به "بازگشت به صفحه اصلی" برای باز کردن برنامه جدید وجود دارد.

در جلوی تلفن همراه، این یک داستان متفاوت است. اما شما می توانید آن را با نصب Taskbar تغییر دهید، که یک رابط کاربری را بر روی دستگاه Android شما ارائه همی دهد. این نوار تنها یک ستون کوچک و شفاف است که در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش شما ظاهر می شود. روی آن ضربه بزنید و سپس یک دکمه ای برای همه برنامه ها خواهید داشت که فهرستی از هر برنامه نصب شده روی دستگاه شما را نشان می دهد.

شما حتی می توانید این لیست را سفارشی کنید تا برنامه های خاصی را حذف کنید یا برنامه های خاصی را که مد نظر دارید قبل از هر برنامه دیگری نشان داده شوند و آنها را اولویت بندی کنید. و اگر احساس می کنید بی پروا هستید، می توانید از ویژگی های پیشرفته ای همانند توانایی اضافه کردن ویجت ها به نوار وظیفه برای دسترسی آسان استفاده کنید.


6 Action Lancher

قیمت: رایگان (با برنامه ارتقاء یافته برای ویژگی های پیشرفته به ازای $ 4.99)

مهم نیست که چقدر شما آن را ضمیمه کنید، صفحه اصلی گوشی هوشمند شما به طور یکنواخت به عنوان نقطه شروع برای نیازهای کاری تلفن همراه شما عمل می کند - و یک گام ساده از راه اندازی پیش فرض دستگاه شما می تواند آن را بسیار مفید و کارآمد کند.

کلید این است چیزی به نام راه اندازی سفارشی را بکار گیرید که تمام محیط صفحه اصلی را در بر می گیرد و آن را با یک پیشنهاد متنوع و قدرتمند، جایگزین کند. شما می توانید برنامه های کاربردی برای هر سبک و هدف روی آندروید پیدا کنید، اما به نظر من یکی از بهترین برنامه ها Action Lancher می باشد.

Action Lancher دارای ویژگی های جالب و فرصت های سفارشی سازی است. هرچند که بیشترین کارایی این ابزار این است که باعث نمایش ابزار بر روی صفحه اصلی نمایش می شود و از آنها را چیزی بیش از اینک هایی به برنامه ها می سازد.

Action Lancher اجازه می دهد تا ترکیبی از ویدجت های on-demand و کلید های میانبر مستقیم را بر روی هر آیکون صفحه اصلی ذخیره کنید. که قابلیت بسیار زیادی را به یک فضای یکپارچه می دهد. - برای مثال، در صفحه اصلی می توانیم نماد تقویم را برای باز کردن برنامه تقویم Google، لمس کنیم. در عین حال می توان آیکون را فشار داده و نگهدارید تا میانبرهای مستقیمی برای تنظیم یادآورهای جدید یا اضافه کردن رویدادهای جدید ایجاد کنید.

این بدان معنی است که وقتی تلفنم را از جیبم بیرون می آورم و آن را باز می کنم، می توانم از همان ابتدای فعالیت های اساسی را انجام دهم.

از Launcher Action در ارتباط با برخی از ابزارهای دیگر موجود در این مجموعه استفاده کنید، و آنچه شما نیاز دارید همیشه در جلوی چشمان شما قرار می گیرد و به راحتی مدیریت می شود ، بدون توجه به آنچه که شما در هر لحظه ممکن است در دستگاه خود انجام دهید.

 


منبع: 6 efficiency-enhancing Android apps
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: