مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

نحوه مدیریت به روزرسانیهای Chrome

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

کروم بیش از یک سال است که محبوب ترین مرورگر در جهان می باشد، و بسیاری از افراد و سپس شرکت هایی که بهترین جایگزین برای اینترنت اکسپلورر پیشرو مایکروسافت بودند را به استفاده از کروم متقاعد می کند.

با وجود محبوبیت آن، مرورگر گوگل نیز بدون منتقد نبوده است.

در اینجا به روزرسانی کروم، از فرکانس و برنامه آن تا نحوه مدیریت آنها به عنوان یک فرد و یا به عنوان یک مهندس فناوری اطلاعات بیان خواهیم کرد.

به روزرسانی خودکار یا دستی

کروم خود را در پس زمینه به روزرسانی می کند - و این کار را تقریبا از 9 سال پیش آغاز کرده است - بنابراین اکثر کاربران نیازی به انجام هیچ کاری ندارند فقط اینکه یکبار مرورگر خود را راه اندازی کنند.

مرورگر به صورت دوره ای به روزرسانی ها را بررسی می کند ، بر اساس اسناد خود گوگل ، که اغلب در سایت شرکت باقی مانده است، هر 23 ساعت و 20 دقیقه این کار را انجام می دهد. هنگامی که Chrome یک آپدیت موجود را شناسایی می کند، آن را از کد جدید دریافت می کند و برای نصب آماده می کند، هر چند که مرحله دوم تا راه اندازی مجدد یا بارگذاری مرورگر توسط کاربر شروع نمی شود.

اما هر کپی از کروم به محض انتشار گوگل به روز رسانی را دریافت نمی کند. در عوض، این شرکت در عرض چند روز یا گاهی حتی هفته ها توزیع را گسترش می دهد.

برای به روزرسانی دستی - می گویند، برای به دست آوردن رفع اشکال نرمال هنگام انتشار اخبار مربوط به حملات فعال - کاربران به سادگی "About Google Chrome" را از منوی Help زیر بیضی عمودی در سمت راست بالا را انتخاب می کنند. صفحه بعدی نیز گزارش می کند "Google Chrome به روز است" یا قبل از معرفی دکمه Relaunch، روند به روز رسانی را نمایش می دهد.

 

چگونه از زمان به روزرسانی بعدی کروم مطلع شویم.

گوگل نسخه جدیدی از Chrome را تقریبا هر شش هفته یک بار منتشر می کند، اگر چه در سال جاری متوسط ​​زمان بین انتشار 47 روز یا نزدیک به هفت هفته بوده است.

این شرکت برنامه از پیش تنظیم شده ای ندارد- به عنوان مثال، موزیلا با فایرفاکس خود- گوگل هیچ کاری برای انتشار آنها انجام نمی دهد. به طور رسمی، گوگل توصیه می کند که کاربران مکررا این وبلاگ را برای پیگیری به روز رسانی های منتشر شده بازدید کنند، از جمله اصلاحیه های امنیتی که در فواصل نامنظم ظاهر می شوند.

به صورت غیر رسمی، کاربران می توانند برنامه تخمین خورده Chrome را در سایت مشاهده کنند تا ایده ای راجع به انتشار نسخه بعدی ارائه شود. تیم "کروم" گوگل اعلام کرده است: "این تاریخها بدون اطلاع قبلی قابل تغییر هستند و فقط برای اهداف برنامه ریزی ارائه می شوند."

کروم 59 باید در مدت کوتاهی در طول 23 تا 29 جولای به کروم 60 بروز رسانی شود. به روز رسانی های آینده سال 2017 باید در 3-9 سپتامبر و 15-21 اکتبر و 3-9 دسامبر ظاهر شود.

چگونه به روز رسانی کروم را مختل کنیم.

اگرچه مجموعه دستورالعمل های اینترنتی متعددی وجود دارد که نشان می دهد افراد چگونه می توانند به روز رسانی خودکار Chrome را خاموش کنند، این روش ها اغلب اشتباه است و در بعضی موارد نهایتا بیهوده است.

این دستورالعمل ها بیهوده هستند، زیرا مکانیزم به روزرسانی Chrome را نمی توان به طور دائم بدون زیرساخت کسب و کار Active Directory خاموش کرد. "برای جلوگیری از سوء استفاده از این خط مشی، اگر دستگاه به دامنه فعال دایرکتوری وصل نشده باشد، و اگر این خط مشی به 0 یا بیشتر از 77 ساعت تنظیم شده باشد، این تنظیم نمی تواند انجام شود.

به زبان ساده، به این معنی است که تلاش برای خاموش کردن به روز رسانی خودکار، از جمله با تنظیم یک کلید ویندوز رجیستری که اساس بسیاری از تکنیک های موجود در وب است - زمانی که زمان بروزرسانی بین 77 ساعت یا حدود 3.2 روز باشد ، با شکست مواجه خواهد شد.

افراد می توانند به روز رسانی های خودکار را بر روی رایانه های شخصی ویندوز متوقف کنند. ساده ترین راه یافتن فایل GoogleUpdate.exe است - باید در پوشه C: \ Program Files (x86) \ Google \ Update قرار گرفته باشد - و نام آن را تغییر دهید .

پس از راه اندازی مجدد Chrome، هر گونه تلاش، به صورت اتوماتیک از سوی مرورگر یا دستی توسط کاربر، با شکست مواجه خواهد شد.

بعد از به روز رسانی کروم، نام اجرایی باید به GoogleUpdate.exe بازگردانده شود.

برای آیتی : نحوه مدیریت بهروزرسانیهای Chrome

کدهای تحت کنترل مرکزی Chrome از یک مکان مرکزی یا کنسول کنترل شده توسط IT به روزرسانی نمی شود (به عنوان مثال، ویندوز و اینترنت اکسپلورر IE) و مرورگرهای لبه در اکثر سازمان ها)). در عوض، آنها مانند کروم که توسط افراد اجرا می شوند، بر اساس جدول زمانی Google به روز می شوند.

اما کروم تعدادی از سیاست های گروه Windows را پشتیبانی می کند که می تواند توسط IT مدیریت شود. آنها عبارتند از سیاست هایی برای خاموش کردن به روز رسانی خودکار و افزایش زمان بین بررسی به روز رسانی ها.

گوگل ابزارهای لازم را به عنوان بخشی از "بسته نرم افزاری سازمانی" که در اواخر ماه مه عرضه شد، فراهم می کند. این ابزار شامل قالب هایی برای اعمال سیاست های گروهی به Chrome است - در هر دو فرمت .adm و .admx که مدیران ممکن است برای مدیریت مرورگرهای کروم یا ناوگان کل شرکت استفاده کنند.

از جمله سیاست هایی است که به مدیران اجازه می دهد همه به روزرسانیها را غیرفعال کنند و مانع از به روزرسانیهای خودکار و دستی شوند؛ و زمان پیش فرض بین بررسی بهروزرسانی را کوتاه می کند.

از آنجا که مدیریت Chrome به سیاستهای گروهی وابسته است، Active Directory مورد نیاز است.

کدهای .msi را از کجا دریافت کنیم؟

پس از خاموش کردن به روز رسانی گوگل، IT باید آن توزیع کند - در برنامه خود - با استفاده از یک بسته ی نصب msi. . این بسته را می توان با ابزارهای استاندارد سازماندهی کرد ، از جمله SCCM مایکروسافت (System Center Configuration Manager) .

 


منبع: How to manage Chrome updates
برچسب ها: -

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: