مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

انتقال فایل: Android نحوه انتقال اطلاعات بین تلفن و رایانه

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

انتقال فایل ها از دستگاه اندروید به رایانه های شخصی ویندوز یا مک (و برعکس) سخت نیست - یا وابسته به سرویس های ابری است.

گوشی هوشمند شما یک کامپیوتر قدرتمند در جیب شماست - و با آندروید، قادر به وصل کردن گوشی خود به هر سیستم ویندوز یا مک و کشیدن و رها کردن فایل ها در هر دو خواهید بود.

بر خلاف اپل، دستگاه های Android به شما اجازه می دهند بدون نیاز به هیچ گونه رابط کاربری و یا سخت افزارهای پیچیده، به طور مستقیم به فایل های خود دسترسی پیدا کنید. در حقیقت، انتقال فایل ها به یک دستگاه اندرویدی یا از طریق آن، اساسا هیچ گونه تفاوتی با اتصال هارد دیسک خارجی به کامپیوتر شما و انتقال داده ها به، یا از آن ندارد.

همه چیزهایی که شما نیاز دارید، تلفن، رایانه شما و یک کابل برای اتصالem  با میکرو USB یا USB-C در سمت تلفن و USB-A یا USB-C در سمت کامپیوتر، بسته به خاصیت دستگاه های خود، را دارید. (بیشترین گوشی های جدید آندروید از USB-C استفاده می کنند، در حالی که اکثر دستگاه های پیش از 2016 و بسیاری از تلفن های موجود در سطح بودجه، دارای استانداردهای Micro-USB قدیمی هستند. USB-A، در عین حال، پورت اتصال دهنده سنتی است که شما برای دیدن در رایانه استفاده می کنید، در حالی که برخی از مدل های جدید مانند آخرین MacBooks اپل USB-C دارند.) البته امکان این نیز وجود دارد که همان کابل که گوشی شما را به شارژر دیواری متصل می کند، به سیستم شما نیز متصل شود.

فهمیدم؟ خوب در اینجا چیزی است که شما باید بعدا انجام دهید، بسته به اینکه آیا شما یک سیستم عامل ویندوز یا یک سیستم مک دارید:

انتقال فایل های Android برای رایانه های ویندوز

با ویندوز همه چیز به همان اندازه ساده است. فقط گوشی خود را به هر پورت USB آزاد بر روی کامپیوتر وصل کنید، سپس صفحه گوشی خود را روشن کرده و دستگاه را باز کنید.

انگشت خود را از بالای صفحه به پایین بکشید، حالا باید یک اخطار در مورد اتصال USB فعلی خود ببینید. در این مرحله، احتمالا به شما گفته خواهد شد که تلفن شما فقط برای شارژ وصل شده است.

روی اخطار ضربه بزنید و "انتقال فایل ها" را در منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

اکنون بر روی دسکتاپ خود یک پنجره اکسپلور را با استفاده از روشی که برای پیکربندی ویندوز شما مناسب تر است، باز کنید:

        ·            روی نماد File Explorer در نوار وظیفه خود کلیک کنید

        ·            منوی Start را باز کنید و روی Computer کلیک کنید

        ·            روی نماد Computer یا My Computer روی دسکتاپ کلیک کنید

سپس نماد نشان دهنده گوشی خود را در کنار سایر دستگاه های قابل حمل و درایو ها جستجو کنید. سپس بر روی آیکون یک بار یا دو بار کلیک کنید. حالا به محل ذخیره سازی داخلی گوشی خود نگاه می کنید. اکنون می توانید پوشه ها را مرور کنید، فایلها را بین تلفن و رایانه تان بکشید و رها کنید یا داده ها و هر چیزی که میخواهید را دستکاری کنید.

انتقال فایل های Android برای رایانه های مک

آیا مک دارید؟ روند انتقال فایل Android کمی برای شما پیچیده تر است - اما نترسید، زیرا هنوز هم بسیار آسان است.

تفاوت اصلی این است که قبل از انجام کارها، باید یک برنامه رسمی گوگل به نام Android File Transfer را دانلود و نصب کنید. برای استفاده از این برنامه، مک باید OS X 10.5 یا بالاتر را اجرا کند، و دستگاه Android شما باید اندروید 3.0 یا بالاتر داشته باشد - تقریبا باید یک محصول Android نسبتا جدید باشد.

هنگامی که آن را در مک خودتان قرار دادید، فقط گوشی خود را به کامپیوتر متصل کنید، صفحه گوشی خود را روشن کرده و دستگاه را باز کنید، و سپس اطلاعیه وضعیت USB مشابه در بالا ذکر شده را جستجو کنید.

بر روی آن اخطار ضربه بزنید و "انتقال فایل ها" را انتخاب کنید. برنامه انتقال فایل Android باید پس از آن به طور خودکار بر روی Mac شما باز شود و شما باید بتوانید ذخیره سازی گوشی خود و فایل ها را به محتوای قلب خود انتقال دهید.

آیا کابلها را دوست ندارید؟

سلام، یک دقیقه صبر کنید - آیا برنامه ها و خدمات ابر برای این نوع موارد وجود ندارد؟ مطمئنا وجود دارد، و ما آنها را در مقاله بعد قرار می دهیم.

 

 


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: