مشاهده خبر بازگشت به لیست اخبار

چگونه Apple iCloud کار می کند ؟(1)

نوشته شده توسط: فروزان
در تاریخ:

بخش اول

سرویس ذخیره سازی، پشتیبان گیری و همگام سازی مبتنی بر ابر Apple، رابطی است که به iOS و  MacOS متصل می شود و همه چیز را یکپارچه می کند. زمانی که مشکلات بوجود می آیند، ما در مورد چگونگی رفع مشکلات، پاسخ می دهیم.

اگر شما یک کاربر اپل هستید، احتمال زیاد در حال حاضر به iCloud متصل اید. اگر به تازگی با اپل سروکار دارید، باید بدانید که iCloud مجموعه ای غالبا نامرئی و مهم است که برای حفظ اسناد و داده ها در بین دستگاه های اپل همگام سازی می شود. به عنوان مثال، اگر شما اطلاعات تماس را در iPhone به روز کنید، این تغییر به تمام مک هایتان، iPads ها، دستگاه های iPod touch وارد می شود - هر دستگاه اپلی که با شناسه iCloud یکسانی وارد شده است.

ذخیره سازی iCloud، پشتیبان گیری و قیمت گذاری

فراتر از همگام سازی ساده داده ها، iCloud همانند DropBox یا OneDrive مایکروسافت برای ذخیره سازی استفاده می شود. شما می توانید اسناد و داده ها را آپلود، به اشتراک بگذارید و ذخیره کنید و سپس به اسناد و داده ها از هر رایانه ای با یک مرورگر وب دسترسی پیدا کنید. iCloud همچنین برای ذخیره و انتقال فایل های بزرگی که از آدرس ایمیل iCloud اپل فرستاده شده است، استفاده می شود.

iCloud همچنین یک نسخه پشتیبانی از برنامه ها و داده ها را در دستگاه های iOS خود ذخیره می کند و - در صورتی که دستگاه شما گم شده یا دزدیده شود - iCloud.com امکان پیگیری موقعیت مکانی آیفونتان را می دهد، همچنین می توانید پیامی برای نمایش در دستگاه ارسال کنید، گوشی را قفل کنید، و یا از راه دور اطلاعات خود را پاک کنید. پشتیبان گیری ذخیره شده در iCloud می تواند برای بازگرداندن داده ها iOS و یا راه اندازی یک آیفون یا iPad جدید استفاده شود.

هر حساب iCloud ، 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی به خود اختصاص می دهد و به گفته اپل، به طور خاص اطلاعاتی از ایمیل، اسناد، عکس ها و فیلم های ذخیره شده در کتابخانه عکس ها و نیز پشتیبان گیری دستگاه iOS را نشان می دهد. (iCloud آهنگهای فروشگاه iTunes را نگه می دارد به طوری که دستگاه های دیگر بتوانند به محتوا دسترسی داشته باشند، اما موسیقی، برنامه ها، فیلم ها، نمایش های تلویزیونی و کتاب های iTunes جزء فضای ذخیره سازی آنلاین موجود شما حساب نمی شود.)

اپل به کاربران اجازه می دهد تا داده های بیشتری را ذخیره کنند اما باید ماهانه هزینه ای را پرداخت کنند. برای بسیاری از کاربران، به ویژه کسانی که عکس ها و ویدیوهای زیادی را دریافت می کنند، مناسب است. قیمت گذاری در سه سطح است: به ازای 99 سنت در ماه، شما 50 گیگابایت فضای ذخیره سازی دریافت خواهید کرد. به ازای 2.99 دلار در ماه، شما 200 گیگابایت فضای ذخیره سازی را دریافت خواهید کرد. و به ازای 9.99 دلار در ماه، شما 2 ترابایت فضای ذخیره سازی دریافت می کنید.

توجه داشته باشید در مورد حریم خصوصی: iCloud به عنوان یک پل و شبکه امن برای کاربران است و از آنجایی که در مرکز زندگی دیجیتال شما قرار دارد - به این معنی است که بسیاری از اطلاعات شخصی را مدیریت می کند - مهم است که توجه داشته باشید که اپل امنیت را به عنوان چیزی که به طور جدی مورد توجه قرار می گیرد، فرا می خواند. این موضوع باید به حامیان سختگیرانه حفظ حریم خصوصی که مایل به محافظت از اطلاعات حساس خود هستند اطمینان دهد که اطلاعات آنها محافظت می شود.

Continuity and Handoff

 iCloud  با چگونگی ارتباط دستگاه های اپل با یکدیگر سازگار است. دستگاه های iOS وارد شده به حساب iCloud، از ویژگی Continuity به نام Handoff پشتیبانی می کند، که در حین انجام کار اجازه تغییر بین سخت افزار های مختلف را می دهد. به عنوان مثال، شما می توانید یک ایمیل را در آیفون شروع کنید و در صورت تمایل می توانید آن را در iMac کامل کنید. در صورتی که عادت به تغییر دستگاه دارید این سرویس مفید است و در بسیاری از برنامه های داخلی، از جمله Mail، Safari و نسخه اپل از مجموعه آفیس مایکروسافت (صفحات، اعداد و کلیدی) پشتیبانی می کند.

iCloud قلب یکپارچه سازی تعداد زیادی از ویژگی های دیگر است - همه چیز از کمک برای پیدا کردن دوستان خود گرفته (یا تلفن شما اگر آن را نابجا) تا همگام سازی و به اشتراک گذاری عکس ها - اما همگام سازی، ذخیره سازی و Continuity ، ویژگی هایی هستند که بیشترین استفاده را دارید. از آنجایی که iCloud تقریبا نامرئی است پس از راه اندازی، اکثر کاربران حتی در مورد آن فکر هم نمی کنند - مگر اینکه یک خطا رخ دهد. خوشبختانه راه حل های ساده ای برای بسیاری از مسائل رایج وجود دارد.

 

پیدا کردن و تغییر تنظیمات iCloud

تنظیمات iCloud را می توان در برنامه تنظیمات iOS مشاهده و تغییر داد (زیر بخش iCloud). در اینجا لیستی از برنامه هایی که از سرویس های iCloud استفاده می کنند را پیدا خواهید کرد. در کنار لیست برنامه ها، سوئیچ هایی برای فعال یا غیرفعال کردن همگام سازی داده ها بین دستگاه های اپل، برای آن برنامه مشاهده خواهید کرد. اگر شما ترجیح می دهید که داده های مربوط به یک برنامه خاص فقط در دستگاه تان باقی بمانند (به این معنی که در همه دستگاهها به اشتراک گذاشته نشود)، باید گزینه دیگری را غیرفعال کنید.

توصیه من: برای هر برنامه ای که از iCloud پشتیبانی می کند، همگام سازی فعال شده است. وقتی احساس می کنم خواستار دسترسی به هر دستگاه اپل هستم، دوست دارم که داده های برنامه در همه آنها یکسان باشد. لازم نیست تعجب کنید که کدام دستگاه بیشترین اطلاعات را دارد. اما حتی اگر شما تصمیم به غیر فعال کردن برخی از ویژگی ها دارید، توصیه می کنم بدون توجه به آنچه که پیش خواهد آمد این کار را انجام دهید. 

با ادامه این مقاله در بخش بعدی با ما همراه باشید.


هیچ دیدگاهی تاکنون برای این خبر ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
دیدگاه خود را ثبت کنید: