حسابداری آپارتمان «آرکا» برنامه ای است برای مدیریت مجتمع های «مسکونی»، «اداری» و «تجاری». این مجتمع ها میتوانند مانند مجتمع های عادی متعلق به «افراد گوناگون» باشند یا اینکه در مالکیت «یک نفر یا نفرات محدود» باشند که «به نسبت سهم» خود از این مجتمع درآمد داشته باشند. درآمدهای مجتمع میتواند مواردی مانند اجاره، قرارداد و مانند اینها باشد.

قیمت: شروع از ۱,۹۹۰,۰۰۰ ريال
نحوه خرید: خرید حضوری / خرید اینترنتی (آنلاین)
راه های مشاهده: نمایش حضـوری

تاکنون دیدگاهی برای این نرم افزار ثبت نشده است
خدمات پشتیبانی
قابلیت ها و امکانات
سادگی و کاربرپسند
قیمت
ارزیابی کلی
(0 از ۵)
نرم افزار حسابداری و مدیریت آپارتمان آرکا
دمو
این نرم افزار دارای دمو نمی باشد.

مشخصات فروشندۀ این نرم افزار

وضعیت در آرمانت
« تایید شده »
تولید کننده
گروه انفورماتیک پارسانگار
دفتر مرکزی
البرز - کرج
از سال
۱۳۸۶
سایر محصولات
نرم افزار سیستم یکپارچه سازمانی نوتریکا (ERP) / نرم افزار کتابداری رایکا / سیستم فروشگاهی نیکا (POS)

راه های ارتباطی با گروه انفورماتیک پارسانگار

تلفن
۰۲۶۳۲۲۰۲۹۳۰
فکس
۰۲۱۲۲۲۶۱۲۶۶
ایمیل
parsanegar.ir@gmail.com
وب سایت
http://parsanegar.ir/
آدرس
کرج، میدان توحید، ساختمان دهقانی، طبقه 4، واحد 7

توضیحات

آرکا نیازهای دو گروه مجتمع های «کوچک» و «بزرگ» را جداگانه دیده است ولی هر دو را در «یک بسته» ارائه میکند.
بطور کلی، دو سیستم دریافت شارژ وجود دارد که معمولا یکی در «مجتمع های کوچک» و دیگری در «مجمتع های بزرگ» بکار میرود. آرکا، آنها را «شارژ واقعی» و «شارژ ثابت» مینامد.
سیستم شارژ واقعی
در سیستم «شارژ واقعی»، واحدها زمانی «واقعأ» بدهکار میشوند که هزینه ای برای مجتمع انجام شود. در این سیستم برای آنکه مدیر ساختمان توانایی پاسخگویی فوری به هزینه ها را داشته باشد، مبلغی را به عنوان «ذخیره شارژ» بطور «علی الحساب» و «به امانت» از همسایگان دریافت میکند. در این سیستم، همسایگان در شروع دوره، از صندوق ساختمان «طلبکار» هستند. وقتی در طول دوره به تدریج هزینه ها توسط مدیر ساختمان پرداخت میشود، هر واحد، بواسطه سهم خود از هزینه ها، سپرده اش کم میشود. این امر تا پایان ماه طول میکشد و در پایان ماه، به هر واحد اعلام میشود که چقدر از هزینه ها سهم آنهاست. و هر واحد سپرده خود نزد صندوق ساختمان را «پُر» یا «شارژ» میکند.
در سیستم شارژ واقعی به مسایلی مانند «مساحت واحد»، «نفرات واحد»، «طبقه واحد» و مانند اینها توجه میشود و براین اساس سهم واحدها از هر هزینه میتواند متفاوت شود.
آرکا در سیستم شارژ واقعی، امکانات گسترده ای ارائه میکند. ابتدا مجتمع شما را شناسایی میکند. یعنی میگویید که «چه تعداد واحد» دارید، این تعداد در «چه تعداد بلوک» یا «ورودی» یا «تیپ» و مانند اینها هستند. اگر بخواهید «پارکینگ» ها یا حتی «انباری»ها را توسط آرکا کنترل کنید، میتوانید اطلاعات آنها را نیز به آرکا بدهید. یک مجتمع میتواند هم واحدهای «مسکونی» و هم «اداری» و هم «تجاری» داشته باشد. آرکا با هر کدام از اینها طبق فرمولهای خاصی که تعیین کنید رفتار خواهد کرد.
آرکا اطلاعات پایه واحد ها مانند «متراژ»، «طبقه»، «تیپ»، «ورودی»، «بلوک»، «پارکینگ(ها)»، «انباری(ها)» و ... را از شما میگیرد. در آینده نیازی به تغییر این اطلاعات نخواهد بود زیرا خیلی بعید است که متراژ واحد عوض شود. (البته ما «ادغام یا تفکیک» واحد ها را هم دیده ایم و برای آن پیش بینی داریم)
سایر اطلاعات واحد میتواند در طول زمان عوض شود. مانند اینکه «چه کسی» در واحد ساکن است، «چند نفر» هستند، آیا «مالک» هستند یا «مستاجر» و مانند اینها. آرکا، اینها را «اطلاعات متغیر» مینامد.
اطلاعات متغیر واحد باید همراه با «دوره» ای که به این شکل بوده به آرکا گفته شود. برای مثال فرض کنید در یکی از واحد از ابتدای ماه تا روز پانزدهم، یک مستاجر اقامت داشته، سپس از پانزدهم تا بیستم خالی بوده و از بیست و یکم، مالک در آن مستقر شده است. این اطلاعات را به همین شکل باید به آرکا بدهید. و همه اینها در محاسبات پایان ماه آرکا نقش خواهند داشت.
آرکا به شما اجازه میدهد «هزینه» ها را دسته بندی کرده و «الگوهای تقسیم» برای هر کدام ایجاد کنید. این الگوها «اجباری نیستند» و هر زمان بخواهید برای هر هزینه ای میتوانید آنها را «کنار» زده و با «فرمول دلخواه» خودتان، هزینه ها را تقسیم کنید.
«الگوهای تقسیم هزینه» اعلام میکند که هر هزینه بر چه اساسی باید تقسیم شود. مثلا اعلام میکنید که هزینه «آب عمومی» بشکل «نفراتی» تقسیم شود و هزینه «گاز عمومی» بر اساس «متراژ واحد» باشد و مثلا هزینه های مرتبط با «آسانسور» به نسبت «شماره طبقه» تقسیم شود. همچنین در الگو میتوانید «سهم مالک و مستاجر» را جدا کنید و درصدی را سهم مالک و درصدی را سهم مستاجر اعلام نمایید. «واحدهای خالی» هم میتوانند صفر تا صد درصد تخفیف هزینه داشته باشند. در الگوهای خاص میتوانید برخی واحد ها را «مشمول» یا برخی را «معاف» اعلام کنید. یا اینکه «درصدی معافیت» یا «درصدی مشمولیت» به آنها بدهید. سخن را کوتاه کنیم. در الگو ها میتوانید به هر شکلی که دوست دارید، «شیوه تقسیم هزینه» را «طرح ریزی» کنید. از دیدن امکانات آرکا شگفت زده خواهید شد.
پس از این کار، تنها کاری که باید انجام دهید، آنست که «هزینه های پیش آمده» را به آرکا اعلام کنید. آرکا خودش محاسبات را انجام خواهد داد و سهم هر واحد را بشکل دقیق اعلام کرده و برای همسایگان پیامک میفرستد. «پرداختی»های آنان نیز وقتی در سیستم ثبت شود بشکل خودکار پیامک ارسال خواهد شد.
گزارشهای جدولی و نموداری بسیار جالبی از «روند هزینه ها»، «خوش حسابی» واحدها، هزینه های مجتمع و غیره خواهید داشت که موجب «شفافیت امور»، «خشنودی همسایگان» و «راحتی» مدیر ساختمان خواهد بود.
سیستم شارژ ثابت
سیستم «شارژ ثابت» معمولا در «مجتمع های بزرگ» استفاده میشود، در این سیستم به جزئیاتی مانند نفرات یا طبقه یا «مالک و مستاجر» یا «خالی بودن واحد» پرداخته نمیشود. در این مجتمع ها ممکن است واحدها را به چند «تیپ» گوناگون تقسیم کنند و تفاوت واحدها فقط روی تیپ باشد. شارژ واحدها «بشکل ثابت و ماهیانه» دریافت میشود. «تعیین شارژ» بر اساس «برآوردی» است که از «عملکرد سالهای گذشته» به دست میاید.
آرکا در این سیستم از نقطه صفر به کمک شما میاید. آرکا به شما کمک میکند که واحدها را «کدگذاری» کنید. روشهای گوناگونی برای این موضوع در آرکا پیش بینی شده است که از دیدن آن لذت خواهید برد.
در ادامه، کلیه «مسایل مرتبط با بدهکار شدن واحدها» و سپس «دریافت شارژ» از آنها در آرکا آماده شده است.
تفاوت اساسی که بین «حسابداری آپارتمان» و «حسابداری های عادی» وجود دارد از همین جا نمایان میشود. در حسابداری آپارتمان، «افراد» نیستند که بدهکار میشوند بلکه «واحدها» باید بدهکار شوند. اما «واحد»، یک «فرد حقیقی» یا «حقوقی» نیست که بتوان از آن طلبکار بود. پس این بدهی واحد، باید در «گام بعدی» به افراد حقیقی یا حقوقی وابسته شود. «تغییر مالکیت» واحدها و داشتن «مالک و مستاجر» و یا «خالی بودن واحد» در طی زمان، موضوع را کمی پیچیده میکند.
آرکا همه این «معضلات» را برای شما حل میکند. آرکا، ابتدا طبق «فرمول»هایی که شما دستور داده اید، «واحد را بدهکار میکند». سپس خودش، «افراد وابسته را پیدا میکند» و سهم آنها را تعیین مینماید. با کمک آرکا شما میتوانید برخلاف سیستمهای رایج، حساب مالک و مستاجر را جدا کنید. همچنین میتوانید برای تخلیه بودن واحد، تخفیفهایی قایل شوید. و میتوانید در این مسیر آنقدر پیش بروید که به سیستم شارژ واقعی برسید.
آرکا نه تنها حساب افراد را برایتان جداسازی و نگهداری میکند بلکه میتوانید روی «ورودی»، «بلوک»، «تیپ» و مانند اینها نیز گزارش گیری و داوری نمایید.
حسابداری آرکا در سیستم شارژ ثابت، شما را تا مرحله تهیه «صورت سود و زیان» و «ترازنامه» همراهی میکند. همچنین اگر «مجتمع اداری یا تجاری» هستید، و «اجاره» دریافت میکنید، «قراردادهای دریافتنی»، «قراردادهای پرداختنی» و «مسایل مالی و مالیاتی» دارید نیز در همه این موارد آرکا همراه شما خواهد بود.

مشخصات

پلتفرم اجرا
ویندوز
دسته بندی
ساختمان و مسکن / مدیریت مجتمع های مسکونی
مناسب برای کسب و کارهای
کوچک (کمتر از 100 کارمند)

امکانات

تعریف دلخواه فرمول محاسباتی شارژ

مدیریت هزینه ها

مدیریت درآمدها

مدیریت جلسات

پیامک

گزارش ساز

مدیریت حساب های بانکی

مدیریت پرسنل

صدور قبض

مدیریت پارکینگ

چرا این نرم افزار از سایر نرم افزارهای مشابه بهتر است؟

سیستم کدگذاری هوشمند واحدها و ساکنین - سیستم حسابداری بیست سطحی - امکان تعیین الگوهای گوناگون شارژ - امکان تعیین الگوهای تقسیم هزینه - اطلاع رسانی با پیامک و تلگرام - انواع گزارشات گرافیکی و جدول ,و ...

بسته و نسخه های نرم افزار

نرم افزار حسابداری و مدیریت آپارتمان آرکا نگارش یک

برای دریافت دیگر اطلاعات و مشاهده امکانات به سایت ما مراجعه نمایید.

نرم افزار حسابداری و مدیریت آپارتمان آرکا نگارش دو

برای دریافت دیگر اطلاعات و مشاهده امکانات به سایت ما مراجعه نمایید.

نرم افزار حسابداری و مدیریت آپارتمان آرکا نگارش سه

برای دریافت دیگر اطلاعات و مشاهده امکانات به سایت ما مراجعه نمایید.

نرم افزار حسابداری و مدیریت آپارتمان آرکا نگارش چهار

برای دریافت دیگر اطلاعات و مشاهده امکانات به سایت ما مراجعه نمایید.

پلتفرم توسعه
.Net Framework
پایگاه داده
SqlServer
امکان اجرای تحت شبکه
بیش از 100 کاربر
نرم افزارهای مورد نیاز
-
قفل و امنیت
قفل نرم افزاری
نیاز به اینترنت
ندارد
نحوه نصب
Setup / از راه دور / حضوری
سخت افزارهای مورد نیاز
-

پشتیبانی و آموزش

آموزش رایگان اولیه: ۱۰ ساعت
نحوه آموزش: Help / ویدئو آموزش / اینترنتی / حضوری
پشتیبانی رایگان اولیه: 12 ماه
نحوه پشتیبانی: تلفنی / اینترنتی / در محل مشتری / در محل شرکت / 24 ساعته

مشتریان این نرم افزار، هنوز در آرمانت ثبت نشده است.

تاییدیه شورای عالی انفورماتیک:

گواهی ثبت وزارت فرهنگ و ارشاد:

پرسش و پاسخ

چنانچه سوالی در مورد این نرم افزار دارید از تولید کننده ی آن بپرسید.

اگر می خواهید از پاسخ به این سوال از طریق ایمیل مطلع شوید، ایمیل خود را وارد کنید:

بروزرسانی اطلاعات

2 سال و 3 ماه پیش

آخرین اخبار

تاکنون برای این نرم افزار اخباری در آرمانت ثبت نشده است.

دیگر نرم افزار هایی که در این دسته می توانید مشاهده کنید:

مدیریت شارژ ساختمان کاشانه

تولید توسط گروه هنر و برنامه نویسی مهرگان

معرفی نرم افزار:

با توجه به شرایط روز جامعه، محاسبه دقیق و مدیریت شارژ واحدهای مسکونی، امری وقت‌گیر و طاقت‌فرسا می‌باشد. نرم افزار کاشانه، به منظور پاسخگویی به این نیاز جامعه طراحی و تولید شده...

پشتیبانی رایگان اولیه 12 ماه
آموزش رایگان اولیه دارای فیلم آموزشی
دارای دمو دارای کاتالوگ
مدیریت شارژ ساختمان کاشانه
کاتالوگ
دارد
مدیریت شارژ ساختمان کاشانه
دمو
دارد
مدیریت شارژ ساختمان کاشانه
پشتیبانی رایگان
12 ماه
مدیریت شارژ ساختمان کاشانه
آموزش رایگان
دارای فیلم آموزشی
چرا مدیریت شارژ ساختمان کاشانه از دیگر نرم افزار ها برتر است؟

محاسبه شارژ بصورت انعطاف پذیر - عدم نیاز به دانش حسابداری - کاربری آسان - پشتیبانی و دریافت آپدیت رایگان یکساله - گزارش ساز - پرداخت آنلاین - ربات تلگرام - گزارشگیری تحت وب

قیمت: شروع از ۲,۵۰۰,۰۰۰ ريال
مشاهده جزئیات

نرم افزار مدیریت و حسابداری آپارتمان سرمایه

تولید توسط خاتم توس

معرفی نرم افزار:

با امکانات خود شما را در مدیریت و حسابداری آپارتمان خود یاری می‌کند. امکاناتی که از حسابداری شارژ ساختمان و بدهکار و طلبکار کردن مالکین و ساکنینِ ساختمان گرفته تا حسابداری درآ...

پشتیبانی رایگان اولیه نامشخص
آموزش رایگان اولیه نامشخص
نرم افزار مدیریت و حسابداری آپارتمان سرمایه
کاتالوگ
نامشخص
نرم افزار مدیریت و حسابداری آپارتمان سرمایه
دمو
نامشخص
نرم افزار مدیریت و حسابداری آپارتمان سرمایه
پشتیبانی رایگان
نامشخص
نرم افزار مدیریت و حسابداری آپارتمان سرمایه
آموزش رایگان
نامشخص
چرا نرم افزار مدیریت و حسابداری آپارتمان سرمایه از دیگر نرم افزار ها برتر است؟

کاربری ساده-هسته ای محکم و قابل اطمینان - پشتیبانی- قیمت مناسب- قابل تغییر بودن و بروز شدن ان به صورت مستمر

قیمت: شروع از ۱,۲۰۰,۰۰۰ ريال
مشاهده جزئیات

نرم افزار مدیریت ساختمان آسان

تولید توسط شرکت آسان سیستم مبنا

معرفی نرم افزار:

اگر شما مدیر یا ساکن یک مجتمع مسکونی یا اداری هستید حتما با مشکلات محاسبه شارژ و مدیریت مجتمع آشنا هستید. نرم افزار مدیریت ساختمان آسان به شما این امکان را می دهد تا به سادگی ...

پشتیبانی رایگان اولیه دائمی
آموزش رایگان اولیه نامشخص
دارای دمو
نرم افزار مدیریت ساختمان آسان
کاتالوگ
نامشخص
نرم افزار مدیریت ساختمان آسان
دمو
دارد
نرم افزار مدیریت ساختمان آسان
پشتیبانی رایگان
دائمی
نرم افزار مدیریت ساختمان آسان
آموزش رایگان
نامشخص
چرا نرم افزار مدیریت ساختمان آسان از دیگر نرم افزار ها برتر است؟

دانلود رایگان - حجم کم - نصب آسان - بدون قفل سخت افزاری - یک ماه رایگان (نسخه اصلی)

قیمت: ۸۹۰,۰۰۰ ريال
مشاهده جزئیات

نرم افزار مدیریت مجتمع های مسکونی رایبد

تولید توسط رایبد سیستم

معرفی نرم افزار:

این نرم افزار برای مدیریت هزینه ها و اداره امور مجتمع با امکانات متعدد مدیریتی، مدیران و هیات مدیره مجتمع های مسکونی را در اداره امور مجتمع توانمند می نماید . با توجه به آزاد ...

پشتیبانی رایگان اولیه ماه12
آموزش رایگان اولیه ۵ ساعت
دارای کاتالوگ
نرم افزار مدیریت مجتمع های مسکونی رایبد
کاتالوگ
دارد
نرم افزار مدیریت مجتمع های مسکونی رایبد
دمو
نامشخص
نرم افزار مدیریت مجتمع های مسکونی رایبد
پشتیبانی رایگان
ماه12
نرم افزار مدیریت مجتمع های مسکونی رایبد
آموزش رایگان
5 ساعت
چرا نرم افزار مدیریت مجتمع های مسکونی رایبد از دیگر نرم افزار ها برتر است؟

متاسفانه توضیحاتی برای این بخش ثبت نشده است!

قیمت: شروع از ۷۵۰,۰۰۰ ريال
مشاهده جزئیات

نقد و بررسی

هیچ دیدگاهی تاکنون برای این نرم افزار ثبت نشده است.

اولین نفر باشید!
ثبت دیدگاه

« اطلاعات این نرم افزار توسط سازنده آن (گروه انفورماتیک پارسانگار) مستقیما در آرمانت ثبت شده است و مسئولیت درستی آن بر عهده آرمانت نیست. »